čelni-kandidati-jčk
19. června 2024

Jihočeští Piráti chtějí kraj bez korupce, bez kmotrů a pro Jihočechy

Jihočeské Piráty vede do letošních krajských voleb místostarosta města Písku a současný krajský zastupitel Josef Soumar. Spolu s dalšími čelními kandidáty Veronikou Kovářovou, Jiřím Roubíčkem, Zuzanou Kudláčkovou, Tomášem Posekaným, Kamilem Podzimkem a Sandrikem Bednářem dnes představil programové priority Pirátů do voleb. Chtějí se zaměřit například na dostupnost lékařské péče, ochranu přírody a kvalitní dopravní infrastrukturu.

cb-tabor
23. května 2024

Evropská tour přijela do Českých Budějovic a Tábora

Pondělí 20. května patřilo v Táboře a v Českých Budějovicích Pirátům. Do jižních Čech totiž přijeli kandidáti do Evropského parlamentu. Rozdávali jsme s nimi Pirátské listy i úsměvy. V tomto článku navíc najdete i odkaz ke stažení aktuálních Pirátských listů.

josef soumar_OŘEZ
10. května 2024

Nelegální billboardy by měly od silnic mizet rychleji!

Boj proti nelegálním billboardům občas vypadá jako boj proti větrným mlýnům. Naštěstí je tady nová legislativa, která by mohla vše usnadnit. I tak se ale třeba na krajském zastupitelstvu zeptal Josef Soumar, jak to vidí vedení kraje.

14. března 2024

Boj proti nelegálním billboardům pokračuje!

Jdeme do boje proti nelegálním billboardům v Písku a celém Jihočeském kraji! Chceme bezpečný Jihočeský kraj, a proto se pouštíme do boje proti nelegálním billboardům umístěným u městských i krajských silnic.

bannery grafika23-ilustrační
12. března 2024

Hledáme dobrovolníky: Objednejte si zdarma pirátskou plachtu a podpořte nás!

Také v letošním roce budeme mít k dispozici bannery s našimi kandidáty, a to jak na jarní volby do Evropského parlamentu, tak na podzimní krajské volby.

Tomáš_Posekaný
22. února 2024

Jihočeský zastupitelský klub Pirátů doplnil Tomáš Posekaný

Na čtvrtečním zasedání krajského zastupitelstva složil slib Tomáš Posekaný, který se tak stal novým členem zastupitelského klubu Pirátů v Jihočeském kraji. Nahradil dosavadní zastupitelku Lucii Polej (Korytářovou), která rezignovala na svou funkci z důvodu dlouhodobého přesunu do zahraničí.

KF_tabor2
22. listopadu 2023

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Už tuto neděli zakotvíme v Táboře! Čeká nás tu Krajské fórum a máme připravený opravdu nabitý program. Dopoledne nás totiž čeká procházka s táborskými Piráty, v čele s Martinem Maredou. Sejdeme se už v 9:45 u sportovní haly Mír a podíváme se na zajímavé investice města.

soumar
16. října 2023

Josef Soumar: Proč daň z nemovitosti budí nejen v Písku emoce?

Proč daň z nemovitosti budí nejen v Písku emoce? Protože je před krajskými volbami v roce 2024! V září si vedení Písku odhlasovalo navýšení koeficientu daně z nemovitosti. I přesto, že se jedná o nepopulární krok, bylo nutné jej učinit. Nyní se do celé věci rozhodl zasáhnout dokonce i hejtman Martin Kuba (ODS) s tím, že jde podle něj o špatný krok a snaží se tlačit na své spolustraníky z Písku aby "zařídili" jeho zrušení (i přesto, že pro něj sami hlasovali).

Kf-pisek
5. října 2023

Zveme Vás na Krajské fórum v Písku!

Už tuto neděli 8. října 2023 zakotvíme v Písku! Čeká nás zde především důležitá debata s budoucími Pirátskými kandidáty na přední místa do krajských voleb.

veronika_kovarova
2. července 2023

Jihočeští Piráti si zvolili nové vedení, předsedkyní se stala Veronika Kovářová

Novou předsedkyní krajského sdružení Pirátů se stala Veronika Kovářová, která dosud ve vedení jihočeského sdružení působila na pozici místopředsedkyně. Zároveň je také ve vedení krajského zastupitelského klubu a místního sdružení Strakonicko.