Tento článek byl sdílen z jiného webu. Originál si můžete přečíst zde.

Novou předsedkyní krajského sdružení Pirátů se stala Veronika Kovářová, která dosud ve vedení jihočeského sdružení působila na pozici místopředsedkyně. Zároveň je také ve vedení krajského zastupitelského klubu a místního sdružení Strakonicko.

„Cítím zodpovědnost za práci předsednictva i zastupitelského klubu a ráda bych, aby dobře dopadly nejen krajské volby, ale aby se i naše krajské sdružení ubíralo směrem kupředu,“ popisuje Veronika Kovářová. „Myslím, že naše hodnoty transparentnosti, racionality, udržitelnosti, proevropského směřování a digitalizace, jsou naší velkou devízou. Piráti jsou fajn lidi, kteří myslí na to, jaká budoucnost nás čeká, a chtějí ji co nejlepší nikoliv pouze pro následující čtyři roky, ale především na další desetiletí.“

Celkem má předsednictvo krajského sdružení pět členů. Prvním místopředsedou byl zvolen Júsuf Traore, další v pořadí byl pak Luboš Kudláček. Třetím místopředsedou se stal Lukáš Kolářík, který dosud působil jako předseda krajského sdružení a čtvrtým místopředsedou se stal Michal Horák.

Profily všech členů předsednictva najdete zde:
Veronika Kovářová
Júsuf Traore
Luboš Kudláček
Lukáš Kolářík
Michal Horák