Barbora je členkou místního sdružení Piráti Písecko. Do strany vstoupila v roce 2016.

Narodila se 12. ledna 1998 v Písku, kde celý život žije. I to bylo důvodem pro vstup do strany, kdy chtěla Piráty podpořit především na komunální úrovni.

V roce 2017 ukončila studium IT na SPŠ Písek. Poté krátce pracovala ve firmě vyvíjející ERP systém. Nakonec se ale rozhodla vydat cestou, která jí byla vždy nejbližší – novinařina, tvorba novin a publikací, psaní článků. Roku 2021 dokončila vyšší odborné studium na soukromé škole VAKANTIS s.r.o. (dříve Vyšší odborná škola a Střední škola, s. r. o.) v Českých Budějovicích, obor Mediální komunikace a žurnalistika.
Po ukončení vyšší odborné školy pracuje pro firmu I. RTN s.r.o., zabývající se poskytováním služeb v oblasti rozúčtování topných (a jiných) nákladů pro bytové domy. Dále se pak věnuje vlastním činnostem, což je momentálně tvorba vlastních výletnických publikací pro ty, kteří chtějí navštívit různá místa a něco se o nich mimo jiné i vlastní iniciativou dozvědět.

Od roku 2022 zasedá v bytové komisi města Písek.

K Pirátům se přidala zejména proto, že jí je blízký jejich program zejména v otázkách digitalizace. Jelikož se nejvíce zajímá o politiku ve svém rodném městě, důležitým aspektem pro vstup do strany bylo i smýšlení místních Pirátů, jejich cíle a vize pro město, se kterými se ztotožňuje, a chce být jejich součástí.