Participativní rozpočet jde v Písku do finále

Participativní rozpočet jde v Písku do finále

Participativní rozpočet neboli PARO jde v Písku do finále! Právě teď je možné hlasovat o tom, který ze 14 projektů se zrealizuje. A je skutečně z čeho vybírat.

„Děkuji všem, kdo projekty do PARO přihlásili. Mile mě překvapil počet došlých návrhů a jejich kvalita. Už se těším na to, až některé z nich uskutečníme. O tom, který z nich bude město realizovat rozhodne počet hlasů od občanů města Písku,“ popisuje Josef Soumar.

K nejnákladnějším projektům patří Semické kulturní léto 2024, které je navrženo za maximální možnou částku, kterou lze v rámci PARO požadovat, a to 500 000 korun. Se stejnými náklady počítá i projekt Bezpečnější Písek spočívající v nákupu a instalaci externích defibrilátorů. K půlmilionové hranici se pak ještě blíží návrh na pořízení mobilního pódia do Smrkovic, projekt Cesta za discgolfem a vybudování ferraty.

Hlasovat může každý občan města starší 18 let, který musí být na webu paropisek.cz zaregistrovaný. Nově je možné registraci provést přes bankovní identitu, není tedy nutné registrovat se osobně na podatelně městského úřadu. Každý pak má k dispozici pět kladných hlasů a tři záporné, jimiž může vyjádřit podporu vybraným projektům nebo naopak svůj odmítavý postoj. Projekty pak budou seřazeny podle počtu dosažených kladných hlasů.

Do třetího ročníku PARO lidé přihlásili celkem 20 projektů, dva z nich nezískaly v prvním hlasování dostatečnou podporu a neprošly tak ani posouzením proveditelnosti, tři návrhy byly vyhodnoceny jako neproveditelné.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články