Trochu polopravd aneb koho chleba jíš …

Trochu polopravd aneb koho chleba jíš …

Na oficiálních webových stránkách města se dnes tj. 12.8.2022 objevil článek, který občany informoval o výsledku hlasování zastupitelstva ohledně zrušení výběrového řízení na stavbu nového bazénu. Pokud bychom měli věřit tomuto článku, tak nezbývá než nabýt dojmu, že oněch 14 zastupitelů, kteří se vyjádřili pro zrušení, jsou nesvéprávní analfabeti neschopní samostatné existence. Podle článku bylo vše zalité sluncem, městská pokladna přetéká penězi, které snad nebude teď ani za co utratit, projekt byl dokonalý, už na něj nebyly žádné upřesňující dotazy a v závěru výčet úžasné vybavenosti s tím, že tvrzení o dvou venkovních bazénech víme, že je taky diskutabilní, jsou lidé kteří bazénem nazývají i lavor z Maunfieldu.

Tak nějak mi v článku chybělo, že návrh se opíral o bod 2.2. Zadávací dokumentace, kde se hovoří mimo jiné i o právu zadavatele zakázku zrušit pokud nedojde k přidělení dotace od NSA což, jak všichni víme, se stalo. Trošku méně nebo spíš vůbec nebylo medializováno, že zadavateli uteklo 20 miliónů z Krajského investičního fondu, což je taky celkem citelné narušení příjmové strany rozpočtu na tuto akci. V článku je zmínka o tom, že na tolik diskutovanou inflační doložku má rada města kompetenci. Ano to má, ale když si od někoho necháte odhlasovat zastropování zakázky a pak za jeho zády si ten strop flexibilně posunete, pak termín pan zastupitele Hořánka „kulišárna“ je ještě hodně distingovaný a mírný. Normální slušnost je se alespoň zmínit.

Takže si to sečtěme 90 mil. NSA + 20 mil. Krajský investiční fond + cca 30 mil. Inflační doložka a máme tu krásných 140 miliónů, které původně neměla městská kasa pocítit. Vyčerpat městskou kasu jednou megalomanskou akcí tak, že budoucí zastupitelstvo by nemělo ani na opravu kandelábru veřejného osvětlení je něco, co je nejen neetické , ale hlavně nezodpovědné. Proto jsme upřímně rádi, že se našlo 14 hlasů, které neuvažují stylem „po nás potopa“, ale celkem pragmatickým rozhodnutím zachránili městský rozpočet.

Nevím na kolik tisková mluvčí písecké radnice je smluvě vázána loajalitou k vedení města, ale jistý pokus o vybalancování zpráv by neškodil.

Diskutovaný článek ZDE

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články