čelni-kandidati-jčk
19. června 2024

Jihočeští Piráti chtějí kraj bez korupce, bez kmotrů a pro Jihočechy

Jihočeské Piráty vede do letošních krajských voleb místostarosta města Písku a současný krajský zastupitel Josef Soumar. Spolu s dalšími čelními kandidáty Veronikou Kovářovou, Jiřím Roubíčkem, Zuzanou Kudláčkovou, Tomášem Posekaným, Kamilem Podzimkem a Sandrikem Bednářem dnes představil programové priority Pirátů do voleb. Chtějí se zaměřit například na dostupnost lékařské péče, ochranu přírody a kvalitní dopravní infrastrukturu.

cb-tabor
23. května 2024

Evropská tour přijela do Českých Budějovic a Tábora

Pondělí 20. května patřilo v Táboře a v Českých Budějovicích Pirátům. Do jižních Čech totiž přijeli kandidáti do Evropského parlamentu. Rozdávali jsme s nimi Pirátské listy i úsměvy. V tomto článku navíc najdete i odkaz ke stažení aktuálních Pirátských listů.

josef soumar_OŘEZ
10. května 2024

Nelegální billboardy by měly od silnic mizet rychleji!

Boj proti nelegálním billboardům občas vypadá jako boj proti větrným mlýnům. Naštěstí je tady nová legislativa, která by mohla vše usnadnit. I tak se ale třeba na krajském zastupitelstvu zeptal Josef Soumar, jak to vidí vedení kraje.

14. března 2024

Boj proti nelegálním billboardům pokračuje!

Jdeme do boje proti nelegálním billboardům v Písku a celém Jihočeském kraji! Chceme bezpečný Jihočeský kraj, a proto se pouštíme do boje proti nelegálním billboardům umístěným u městských i krajských silnic.

bannery grafika23-ilustrační
12. března 2024

Hledáme dobrovolníky: Objednejte si zdarma pirátskou plachtu a podpořte nás!

Také v letošním roce budeme mít k dispozici bannery s našimi kandidáty, a to jak na jarní volby do Evropského parlamentu, tak na podzimní krajské volby.

Tomáš_Posekaný
22. února 2024

Jihočeský zastupitelský klub Pirátů doplnil Tomáš Posekaný

Na čtvrtečním zasedání krajského zastupitelstva složil slib Tomáš Posekaný, který se tak stal novým členem zastupitelského klubu Pirátů v Jihočeském kraji. Nahradil dosavadní zastupitelku Lucii Polej (Korytářovou), která rezignovala na svou funkci z důvodu dlouhodobého přesunu do zahraničí.

KF_tabor2
22. listopadu 2023

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Už tuto neděli zakotvíme v Táboře! Čeká nás tu Krajské fórum a máme připravený opravdu nabitý program. Dopoledne nás totiž čeká procházka s táborskými Piráty, v čele s Martinem Maredou. Sejdeme se už v 9:45 u sportovní haly Mír a podíváme se na zajímavé investice města.

soumar
16. října 2023

Josef Soumar: Proč daň z nemovitosti budí nejen v Písku emoce?

Proč daň z nemovitosti budí nejen v Písku emoce? Protože je před krajskými volbami v roce 2024! V září si vedení Písku odhlasovalo navýšení koeficientu daně z nemovitosti. I přesto, že se jedná o nepopulární krok, bylo nutné jej učinit. Nyní se do celé věci rozhodl zasáhnout dokonce i hejtman Martin Kuba (ODS) s tím, že jde podle něj o špatný krok a snaží se tlačit na své spolustraníky z Písku aby "zařídili" jeho zrušení (i přesto, že pro něj sami hlasovali).

Kf-pisek
5. října 2023

Zveme Vás na Krajské fórum v Písku!

Už tuto neděli 8. října 2023 zakotvíme v Písku! Čeká nás zde především důležitá debata s budoucími Pirátskými kandidáty na přední místa do krajských voleb.

veronika_kovarova
2. července 2023

Jihočeští Piráti si zvolili nové vedení, předsedkyní se stala Veronika Kovářová

Novou předsedkyní krajského sdružení Pirátů se stala Veronika Kovářová, která dosud ve vedení jihočeského sdružení působila na pozici místopředsedkyně. Zároveň je také ve vedení krajského zastupitelského klubu a místního sdružení Strakonicko.

25. září 2022

Výsledky komunálních voleb pro Piráty Písecko

Děkujeme vám všem za podporu. Ještě jednou - moc si toho vážíme

pisek
19. září 2022

Naše město tvoří lidé

Uplynulé volební období přineslo svým občanům období růstu a radosti, ale i nepříjemné chvíle. Bojovali jsme s koronavirem, se zdravotními problémy, existenčními riziky a uzavírkami, které nás rozdělovali od našich blízkých. Letošní rok navíc také nezačal šťastně. Hrozba blízké války na Ukrajině, období dramatického zdražování, nedostupnosti stavebního materiálu a obavy z rostoucích cen energií. Je na místě všem občanům poděkovat.

pisek_young
19. září 2022

Komunální program pro mladé 2022 - Písek

Chceme, aby Písek byl dobrým místem k životu i pro mladou generaci – ve výsledku na tom vyděláme všichni.

volby
19. září 2022

Komunální program 2022 - 2026

Naším cílem je obec, kde může každý člověk prožít svůj život svobodně a naplno. Klíčem k prosperitě naší společnosti je otevřenost, kvalitní vzdělání a veřejné služby, použití nových technologií a zapojení občanů do rozhodování.

hřiště Písek
15. září 2022

Nad dětskými hřišti chceme přemýšlet!

V Písku je mnoho dětských hřišť. Někteří politici se tím dokonce chlubí. Málokdo už ale mluví dál o tom, v jakém jsou stavu.

_DSC8344
14. září 2022

O energiích pět minut po dvanácté

Co se nám v Písku právě stalo: Spadli jste k DPI? Vaše babička naletěla podomnímu obchodníkovi s jedinečnou slevou? Nic si z toho nedělejte, městu Písek se to stalo také. Vsadilo totiž na jedinou kartu a to, že nejlevnější energie je ta nejlepší.

Hradní příkop
5. září 2022

Příkopy mezi námi

Příkopy jsou úžasnou alternativou ke zdi, protože když chcete oddělit lidi zdí, musíte ji postavit a to znamená spoustu materiálu, který na ni použijete. Když ale jako alternativu k tomu oddělení lidí použijete příkop, tak nejen že žádný materiál skoro nepotřebujete, ale ještě získáte spoustu zbytečného materiálu vytěženého z toho vyhloubeného příkopu.

Dopravní hřiště
26. srpna 2022

Informace k obnovení dopravního hřiště u Sv. Václava

V uplynulých měsících mezi obyvateli města Písku přibývá diskuzí ohledně chátrajícího dopravního hřiště u Svatého Václava. Více informací přináší předseda Osadního výboru Sv. Václav Ing. Tomáš Posekaný.

a4fe1799-7b01-4403-ad6d-6e9197bfe2ac
12. srpna 2022

Veřejná zakázka na nový bazén je zrušena!

Na třetí pokus opět neprošlo místní referendum, vládnoucí koalice tak opět ukázala, že nebere ohled na zhruba čtyři tisíce obyvatel města Písek, kteří podepsali petici aby vyhlášení referenda zastupitelstvem podpořili. Druhý bod se týkal zrušení veřejné zakázky na zhotovitele nového bazénu pod Lesnickou školou. Tento bod podal pirátský zastupitel a předseda finančního výboru Josef Soumar.